Promovimi i ushqimit Bio, studentët e IKN në fermë

Studentet e Institutit Kulinar Neranxi dhe Chef Eri Muhaj pergatiten sot nje banket tek Ferma Organike “Pema e Jetes” Agroturizem.
Ata gatuan me produkte bio dhe organike te kultivuara nga kjo ferme me dashuri dhe perkujdesje per tu ofruar klienteve te saj ushqime te rritura natyralisht pa hormone dhe shtesa. E vendosur mbi kodrat e fshatit Shkallnur ne Durres, kjo ferme u ofron klienteve te saj nje pamje te mrekullueshme relaksi dhe kenaqesie te gjirit te Durresit qe shposet ne 360 grade. Sot ferma u vizitua dhe nga Kryeministri Z. Edi Rama. Kenaqesi qe studentet tane i prezantojme me eksperienca te tilla ku neser ata do te sherbejne si chefa profesioniste!

Evente të tjerë

× Si mund t’ju ndihmojmë?