“Sallatë Orizi”

Recete nga chef Mentor Merjemaj

Përbërësit:
120 gr Oriz Carnaroli robo 50 gr
ullinj të Zinj (robo) 70 gr
Miser i konservuar(Cardinal)
30 gr Kaperi
1/2 e tufe Majdanoz
1/2 e tufë kopër
70 gr
Luleshtrydhe
50 gr rrepa te kuq
15 ml uthull Orizi
0.1 gr piper Mix me mulli
0.2 30 ml Vaj Tartufi Giuliani
0.3 0.5 kripë Hawaiane me mulli

Pergatitja:
Në një tenxhere me ujë të ngrohtë hedhim orizin bashkë me pak kripë e lemë të ziejë për 18 – 20 min. e kalojmë në një kullesë dhe e shpëlajmë me ujë të ftohtë. presim në copa të vogla ullinjtë, majdanozin, koprën. Në një enë hedhim orizin e zjerë dhe shtojmë ullinjtë, misrin, kaperin, majdanozin, koprën luleshtrydhet, rrepat e kuq, vajin e tartufit, kripën hawaiane, piperin mix si dhe pak uthull orizi. Orizin e përziejmë mirë me gjith produktet dhe e servirim.